ЄС інвестує майже мільярд євро в оборонний фонд з участю України.


Європейська комісія оголосила про виділення €910 мільйонів на наступний рік з Європейського оборонного фонду (ЄОФ). Головною новиною є те, що українські оборонні підприємства також зможуть приймати участь у цих проєктах.
Речник Європейської комісії Томас Реньє повідомив про це під час брифінгу у Брюсселі.
Він зазначив, що ці інвестиції призначені для підтримки 62 обраних проєктів, спрямованих на створення потужної та інноваційної оборонної промисловості в Європі.
"Ці інвестиції мають на меті підтримати 62 обрані проєкти для створення сильної та інноваційної оборонної промисловості в Європі, щоб усунути ключові прогалини в силах, мобільності та захисті від безпілотників за допомогою інновацій та співпраці між європейською наукою та промисловістю", - зазначив Реньє.
Речник Єврокомісії особливо наголосив на історичному значенні цього рішення: "Вперше українські оборонні підприємства матимуть можливість брати участь у проєктах ЄОФ. Це важливий крок для посилення співпраці між українською та європейською оборонними промисловостями".
Пресреліз Єврокомісії також зазначає: "Посилення співпраці між українською та європейською оборонними промисловостями базується на активностях Офісу оборонних інновацій ЄС в Києві, які спрямовані на сприяння зміцненню зв'язків та подальшій інтеграції України в європейську оборонно-промислову базу, досягаючи спільних цілей у сфері безпеки та інновацій".
Ці інвестиції ЄОФ сприятимуть розвитку оборонної промисловості Європи в рамках плану готовності Європейської комісії "Переозброєння Європи" до 2030 року, який має на меті зміцнення оборонного потенціалу Європи загалом, а також виконання Спільної Білої книги про готовність європейської оборони до 2030 року, яка створює новий підхід до оборони та визначає необхідність інвестицій.
Нові технології та українські розробки
За результатами конкурсу, у 2024 році обрано дев'ять проєктів, спрямованих на розробку проривних технологій, включаючи проєкт METASTEALTH, що працює над створенням стелс-матеріалів наступного покоління.
"Серед недавно обраних проєктів також є український Small UAS, який фокусується на розробці передових повітряних систем на основі штучного інтелекту", - повідомили в ЄК.
Таким чином, виділення цих інвестицій ЄОФ є важливим кроком для розвитку оборонної промисловості Європи та зміцнення співпраці між українськими та європейськими оборонними секторами. Українські підприємства також матимуть можливість долучитися до цих проєктів, що свідчить про прагнення до ще більшого співробітництва та інтеграції України в європейську оборонно-промислову базу.
Читайте також
- В Україні арештовані російські активи на 20 млрд грн
- НАТО розпочинає інституційний аудит системи військової освіти України
- Окупанти викрали з Херсона майже 360 тисяч архівних документів
- "Це не частина шоу": глава МЗС Люксембургу розкритикував "перемир'я" від Путіна
- Безрезультатні переговори: Трамп не зміг отримати жодної поступки від Путіна
- Втрати ворога станом на 1 травня 2025 – Генштаб ЗСУ