Почали діяти нові правила: як українцям за кордоном не втратити пенсію та стаж.


Як зберегти пенсію та стаж за кордоном – поради експертів
Сергій Коробкін, незалежний експерт з пенсійного забезпечення, пояснив, як українцям, які працюють за кордоном, не втратити пенсію та стаж. За останній час понад 6 мільйонів українців емігрували через російську агресію. Близько половини з них змогли знайти роботу, а 14% – стали пенсіонерами. Таким чином, виникає питання про врахування трудового стажу та отримання пенсій для українців, що працюють за кордоном.
Наявні міжнародні пенсійні угоди між Україною та кількома іншими країнами (Польща, Чехія, Іспанія та інші) вирішують це питання за принципом розподілу стажу. За цими угодами кожна держава виплачує пенсію за той період, поки особа працювала на її території. Однак не з усіма країнами укладено такі угоди, наприклад, з Німеччиною.
"Тепер Пенсійний фонд може бачити дані прикордонної служби, міграційної служби, МЗС і моніторити всіх виїхавших пенсіонерів, якщо вони вчасно про себе не повідомили", – зазначив експерт.
Зміни в законодавстві України дозволяють враховувати закордонний стаж для отримання пенсії навіть у країнах без відповідних угод. Проте важливо попередньо пройти щорічну ідентифікацію, інакше виплату пенсії можуть призупинити. Для офіційного визнання кордонного стажу необхідні відповідні документи, а на даний момент ще не повністю розроблено механізм підтвердження цього стажу.
Читайте також
- Напруга в розетках з 1 липня: українцям пояснили, як новий стандарт вплине на побутові прилади
- Від Печерська до Троєщини: названі райони з найвигіднішими цінами на квартири у Києві
- Масово блокують ліфти: експерт Попенко розкрив новий комунальний шантаж українців
- Україну огорне травнева спека: синоптик Діденко попередила про неприємний нюанс
- Супермаркети переглянули ціни на соняшникову олію та яйця: скільки заплатять українці у травні
- Від 34 гривень: АЗС підвищили ціни на бензин, автогаз став дешевшим