Bloomberg: США вимагають від Зеленського детального плану перед дозволом на "далекі" удари по Росії.
11.09.2024
944

Журналист
Шосталь Александр
11.09.2024
944

США збираються вимагати, щоб президент Володимир Зеленський детально пояснив свою стратегію в ударах на територію Росії, перш ніж зняти обмеження на використання далекобійної зброї, наданої Сполученими Штатами та їх союзниками. На візиті до Києва в середу держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі планували попросити Зеленського та його команду окреслити план на наступний рік. Вони хочуть зрозуміти, які цілі Київ хоче атакувати і чому, а також як західна підтримка може допомогти досягненню цих цілей.
Рішення щодо ударів в Росію, як вказують джерела Bloomberg, найімовірніше буде прийняте після зустрічі в ООН в кінці місяця. США досі виступали проти таких ударів, але Велика Британія вказує на готовність дозволити Україні вантажити ракети Storm Shadow британського виробництва для атак на військові цілі в Росії.
Деякі союзники НАТО настоюють на тому, щоб дозволити членам, що межують з Україною, збивати російські ракети та дрони в українському повітряному просторі до того, як вони увійдуть у їхній власний. Однак поки немає консенсусу в альянсі щодо цього питання.
Стратегія ударів України вглиб Росії, як і питання дозволу на використання далекобійної зброї, залишаються відкритими питаннями для обговорення між Україною, США та їх союзниками. Наступна зустріч Зеленського з президентом США Джо Байденом може вирішити ці питання, але рішенням будуть визначати конкретні обставини та умови.
Читайте также
- Враг дважды за ночь атаковал Киев ракетами и дронами: последствия
- Индия начала военную операцию 'Синдур' против Пакистана: нанесены ракетные удары по 9 объектам
- Новый санкционный удар по Москве: ЕС взялся за 'теневой флот' и сотни судов
- Фрідріх Мерц стал новым канцлером Германии со второй попытки голосования
- Компенсация за поврежденное имущество: как правильно подать заявку
- Украина принимает участие в формировании Научно-технической стратегии НАТО