Туди не дістатись — де заховані 99% запасів золота.

Туди не дістатись — де заховані 99% запасів золота
Туди не дістатись — де заховані 99% запасів золота

Золото - це один із найцінніших металів, який використовується для виготовлення прикрас та в інших галузях. Проте, більшість золота на Землі розподілені не у великих родовищах.

Видобуток золота - скільки тонн витягло людство

За даними Геологічної служби США, загалом людству вдалося видобути приблизно 206 тисяч тонн золота. За Всесвітньою радою із золота, на сьогодні в світі добуто понад 238 тисяч тонн цього металу.

Більшість з видобутого золота була використана для виготовлення прикрас, деяка у колекціях, а частина зберігається у центральних банках країн.

Незважаючи на значний видобуток, лише маленька частина запасів золота знаходиться в прибуткових родовищах. Недобутою залишається близько 70 550 тонн золота, вказаних у звіті USGS Mineral Commodity Summaries.

У 2024 році Китаю вдалося обійти у видобутку золота інші країни, хоча найбільші не розроблені запаси цього металу знаходяться у Росії, Австралії і Південній Африці. Вчені в Каліфорнійському університеті в Берклі вважають, що більшість запасів золота знаходиться поза концентрованими родовищами, у морській воді та магматичних породах.

Також варто зазначити, що ядро Землі містить 99% всіх світових запасів золота, яких вистачить, щоб покрити планету шаром завтовшки 0,5 метра.

Нагадаємо, що у Південній Африці розташована найглибша золоторудна шахта у світі, де вертикальна глибина вишок сягає понад 4 кілометри.

Також у світі спостерігається нова "золота лихоманка", коли багаті інвестори активно переміщують свої дорогоцінні метали до Сінгапуру.

У всьому світі видобуток золота постійно зростає, а його запаси є важливим економічним показником для багатьох країн. Незважаючи на велику кількість добытого золота, лише невелика частина знаходиться в доступних родовищах, що утруднює подальше видобутку і обробку цього дорогоцінного металу.


Читайте також

Реклама