У Шотландії запустили найбільше сховище для відновлюваної енергії.


Компанія Zenobē запустила установку Blackhillock для зберігання енергії у Шотландії. Цей проєкт є важливим для ефективного використання вітрової енергії. Завдяки цій установці Шотландія зможе отримувати енергію протягом двох годин, що забезпечить електроенергією понад 3,1 млн будинків.
Blackhillock складається з двох етапів: перший етап потужністю 200 МВт вже запущено, а другий етап потужністю 100 МВт планують запустити у 2026 році. Загалом, установка матиме потужність 300 МВт/600 МВт·год.
Головна мета цього проєкту - зменшити навантаження на електричну мережу, яке викликають морські вітряки, такі як Вайкінг (443 МВт), Морей Іст (950 МВт) і Беатріс (588 МВт). Ця установка відіграє важливу роль в максимізації загального виробництва чистої енергії шляхом оптимізації використання енергії та зменшення втрат.
Blackhillock є першим енергосховищем у світі, яке надає послуги стабільності для національного оператора енергетичної системи (NESO). Зазвичай, запити на стабільність природних електростанцій на викопному паливі, таких як рівні короткого замикання, реактивної потужності та інерції, вирішуються автоматично. Але відновлювані джерела енергії не можуть надати таку саму стабільність. Установка Blackhillock компенсує цей недолік, забезпечуючи стійке та стабільне електропостачання.
Установка акумуляторних батарей Blackhillock використовує технології від Wärtsilä, яка постачає систему зберігання енергії Quantum, цифрову енергетичну платформу GEMS та інвертори для формування мережі SMA, щоб гарантувати високу якість та стабільність електроенергії.
В компанії Zenobē розраховують, що цей проєкт допоможе споживачам зекономити 172 млн фунтів стерлінгів (218,7 млн доларів США) протягом наступних 15 років.
Цікаво, що вчені виявили, що області всередині гірських хребтів можуть бути перспективними місцями для виробництва природного водню.
Також, стартап Flint розробив паперові батареї, які можуть стати дешевшою, безпечнішою та більш екологічною альтернативою літій-іонним акумуляторам.
Крім цього, британські інженери створили перший двигун, що працює на рідкому азоті.
Читайте також
- Ракетний удар по Сумах: загинув водій тролейбуса та майже всі пасажири
- Для «святої Русі» немає нічого святого: Рада церков засудила російські атаки на Україну
- Зеленський гнівно прокоментував російський удар по Сумах
- Російський удар по Сумах. Мер Конотопа вимагає відставки голови ОВА
- Вцілілий прапор на руїнах. Рятувальники показали життєствердне фото з Сум
- Спецпредставник Трампа відреагував на обстріл Росією Сум