Українцям пояснили, що буде із землею, якщо її ще не приватизували.


Термін приватизації земельних ділянок продовжено до 1 січня 2028 року, після чого неприватизована земля може бути передана у комунальну власність територіальної громади.
Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" № 899-IV регулює передачу земель власникам земельних часток.
Власники земельних часток можуть отримати землю з колективних сільськогосподарських підприємств, кооперативів та акціонерних товариств.
Закон визначає порядок обміну такими земельними ділянками, а також правила розпорядження і використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу між власниками паїв.
Якщо власник земельної частки або його спадкоємець не оформить право власності на ділянку до 1 січня 2028 року, вони вважатимуться відмовившимися від одержання ділянки.
У такому випадку невитребувана земля може бути передана у комунальну власність територіальної громади через розпорядження суду.
Невитребувані земельні частки передаються у комунальну власність, якщо не відбувся розподіл між власниками до 1 січня 2028 року.
Суб'єкти права колективної власності вважатимуться відмовившимися від права на землю, якщо не оформили протокол про розподіл земель.
Такі землі передаються у комунальну власність в порядку, визначеному законом.
Якщо термін для оформлення права власності на земельну ділянку пропущено, можна звернутися до суду для визначення додаткового строку.
Якщо немає землі для розподілу, земельна частка може бути виділена власності територіальної громади.
Протягом 7 років земельні ділянки, утворені з невитребуваних земельних часток, не можуть бути передані в приватну власність, за винятком власників паїв або їх спадкоємців.
Отже, власники земельних паїв мають оформити свої права, щоб не втратити доступ до земельних ділянок.
Читайте також
- Норвегія посилює оборону Арктики: США схвалили поставку 300 ракет AIM-9X
- Втікачі від Трампа: американці масово цікавляться переїздом до Європи
- Японія запропонувала Індії приєднатися до розробки "винищувача майбутнього"
- Економіка США скоротилася вперше за 3 роки: Трамп шукає винних
- ОПЕК+ готує масштабне збільшення видобутку нафти
- "Америка понад усе" працює на Європу: тарифи Трампа стримують ціни в ЄС